Social media to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe. Prowadzenie mediów społecznościowych pozwoli Ci zwiększyć zasięgi swojej firmy, a przez to pozyskać nowych klientów. Wejdziesz także w interakcje ze swoimi odbiorcami. Social media dają szerokie możliwości publikowania atrakcyjnych wpisów. Chcesz zaprezentować swoim klientom najnowszy film reklamowy? Nic prostszego! Firma, która chce osiągnąć sukces musi istnieć w social mediach. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych kanałów, które pozwolą Ci dotrzeć do twoich klientów.

kursor na marketing krakow

Facebook

Zapewne każdy słyszał już stwierdzenie „Nie ma Cię na Facebook’u, nie istniejesz!”. To chyba najlepszy powód, dla którego warto prowadzić profil na tym kanale. Nie zrobisz tego Ty, to z pewnością zrobi to twoja konkurencja.

Najważniejsze zalety Facebooka to:

 • Ogromne możliwości prezentowania oferty.
 • To właśnie tu możesz publikować posty zarówno tekstowe, jak i graficzne czy filmowe. Mało tego, możliwości te możesz dowolnie łączyć.
 • W 2017 roku liczba użytkowników tego portalu sięgnęła 2 miliardów. A z minuty na minutę jest ich coraz więcej. Facebook pozwoli Ci skutecznie zwiększyć zasięgi, a co za tym idzie- pozyskać nowych klientów.
 • Łatwa komunikacja z klientem.
 • Duża część twoich klientów będzie wolała napisać wiadomość na Facebook’u z zapytaniem o wolny stolik, niż dzwonić czy mailować. Kontakt przez social media jest zdecydowanie przyjemniejszy.
 • Możliwość przeprowadzenia konkursów (przy zachowaniu zasad tego medium)

Ty zwiększysz swoje zasięgi, a odbiorca wygra darmowy produkt czy usługę. Wszystko to odbędzie się w prosty sposób i bardzo atrakcyjny sposób.

Instagram

Instagram to platforma rozwijająca się w bardzo dynamiczny sposób. Warto więc wykorzystać jej potencjał, i prowadzić instagramowy profil.

 • 90% użytkowników Instagrama to osoby poniżej 35 roku życia. Jest to idealna szansa by trafić do grupy, która w znacznym stopniu ceni sobie zakupy przez Internet.
 • Portal ten opiera się na doznaniach wzrokowych. Artystyczne fotografie z pewnością zostaną docenione przez twoich odbiorców. Zadbaj o jakość zdjęć, a z pewnością pozyskasz nowych klientów.
 • Instagram jest także atrakcyjnym kanałem sprzedaży. Wykorzystaj go, aby zwiększyć swoje zyski.

TikTok

TikTok jest platformą, która zyskuje coraz większą popularność. Polega ona na dzieleniu się ze światem materiałem wideo, który ma być zbliżony do teledysku. Według statystyk z kwietnia 2020 roku, była to najczęściej pobierana aplikacja na świecie. Informacja ta wyraża więcej niż tysiąc słów- sukces na TikToku jest na wagę złota w świecie marketingu. Przy podejmowaniu decyzji o zaistnieniu w jakimkolwiek medium social-mediowym, należy uwzględnić grupy docelowe, Tik Tok i Snapchat gromadzą raczej młodą audiencję.

Snapchat

Snapchat to kolejny znakomity sposób, na zaistnienie w świecie social mediów. Aplikacja ta oferuje wyświetlanie reklam, które trafić mogą do ogromnej liczby użytkowników. Snapchat jest także znakomitym kanałem, poprzez który prezentować możesz ofertę swojej firmy.

Lindekin

Lindekin to kanał, dzięki któremu nawiązywać można kontakty biznesowe. Dlaczego warto prowadzić profil na tej platformie?

 • Możesz pozyskać partnerów biznesowych oraz klientów
 • Lindekin pomoże Ci w budowaniu wizerunku firmy
 • Możesz tu zamieszczać treści tekstowe, graficzne oraz wideo

 

Podsumowując, prowadzenie social mediów przynieść może ogromne korzyści. Kreatywna strategia, dobrej jakości fotografie i filmy, rzetelne wpisy to klucze do sukcesu. Zadbaj już dziś o swój wizerunek w Internecie z agencją DirtyDot. Nasz zespół profesjonalistów zadba o prowadzenie najważniejszych kanałów, dzięki którym zyskasz pożądany sukces.

WYCEŃ   USŁUGĘ