Proces projektowania stron internetowych w DirtyDot

Etap koncepcyjny

Inicjujące spotkanie z klientem, ewentualnie wykorzystanie innych środków komunikacji dla poznania oczekiwań, specyfiki działalności i celów do realizacji. Na tym etapie dokonujemy także analizy konkurencji, opracowujemy najbardziej pożądane funkcjonalności strony, ustalamy kolorystykę oraz styl graficzny.

Tworzymy harmonogram prac, gdzie ustalane są kamienie milowe oraz przyporządkowane osoby odpowiedzialne za dany odcinek projektu. Harmonogram ten przenoszony jest do naszego systemu CRM, który służy kontroli postępów oraz wielostronnemu dialogowi.

 

Etap opracowania zawartości merytorycznej

Na podstawie doświadczeń, opracowań śledzących zachowanie użytkowników na stronie, pracujemy nad mapą strony, która razem z doświadczeniem wynikającego z pracy z SEO umożliwia wychwycenie najbardziej popularnych wyszukań, sugerując, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę projektując stronę www. Jest to ważny etap ze względu na fakt, że klient często posiada fachową wiedzę na temat sprzedawanego produktu lub usługi, jednak nie zawsze jest ona zbieżna z wiedzą czy stopniem zaawansowania potencjalnego klienta. Być może jako część oferty lepiej przedstawić produkt (na przykładzie branży wykończeniowej) jako „płytka elewacyjna” zamiast użyć fachowego określenia „klinkier”. Analizy, które przeprowadzamy umożliwiają identyfikacje najbardziej korzystnej formy prezentacji oferty.

Sugerujemy pożądane zakładki, zawartość podstron wraz z elementami zwiększającymi wiarygodność i atrakcyjność firmy.

powstawanie-struktury-strony-www

Projekty graficzne

Znając potrzeby zlecającego, opracowujemy projekt graficzny strony głównej oraz podstron uwzględniający wytyczne. Nasze prace cechuje znajomość ostatnich trendów w projektowaniu aplikacji internetowych. Kierujemy się zasadą, że człowiek kupuje oczami i niezależnie, czy prowadzimy firmę logistyczną czy gabinet kosmetyczny wygląd ma znaczenie.

projekt-graficzny-przy-produkcji-strony-internetowej

 

Właściwa realizacja projektu

Proces kodowania odbywający się na naszym serwerze, do którego ma dostęp klient, mający możliwość wnoszenia uwag. To najbardziej złożony proces, którego zwieńczeniem jest finalny produkt przenoszony na hosting wskazany przez zleceniodawce.

0/5 (0 Reviews)